קרניז- מה זה ואיך זה ישדרג לכם את עיצוב הבית?

תוכן עניינים
חן יעקוב

חן יעקוב, עורך תוכן ראשי.

המון פעמים קרה לנו שנתקלנו בשאלה, מה הוא בכלל הקרניז או בכינוי השני שלו והפחות מגניב "כרכוב"? ובכן, חשוב מאוד לציין שבענף האדריכלות הקלאסית הקרניז דווקא מהווה את הרצועה הכי גבוהה שיש באנטבלטורה, שהוא מהווה למעשה את כל החלק העליון אשר נמצא בחזית של המבנה וכן, זאת למעשה החלק אשר ממוקם מעל כל הכותרות של העמודים. כמו כן, חשוב מאוד לציין שהתפקיד העיקרי של הקרניז בעבר היה בעצם ליצור את הכותרת העליונה לכל החלל של המבנה, בעוד שהתפקיד המרכזי הנוסף היה להרחיק את כל מי הגשמים שמתנקזים לתוך הגג. יחד עם השנים נעשה שימוש מסיבי בקרניז לצורך הדגשה של הקווים האופקיים של המבנים וכן, לפעמים אפילו בשביל ליצור משחק חזיתי שכזה בין הקווים האופקיים וגם האנכיים אשר נמצאים בתוך החלל כאשר התפתחות הקידמה וגם הטכנולוגיה הביאה יחד איתה את הקרניזים אשר עשויים מקלקר, חיתוכי CNC וכן הלאה.

קרניזים עיצוביים

קרניזים עיצוביים הם למעשה קרניזים אשר מתלווים אל התבליטים או לחילופין אלה שילובים של כמה אלמנטים אשר מודבקים עליהם. בשביל להעניק את המראה העיצובי היוקרתי והאלגנטי ביותר, לא צריך לכלול כמה אלמנטים שהם עיצוביים וגם גדולים, אלא שכל תשומת הלב לכל הפרטים הקטנים ביותר בחלל הבית שלכם עשויה לעשות את העבודה באותה צורה. יחד עם זאת, קרניזים משולבים ביחד עם הקווים העיצוביים אשר מנחה את כלל החלל של הבית והם יוצרים מראה מאוד מרשים ויוקרתי בצורה רבה יותר, כזה אשר משתלב בסגנון מאוד שמרני לצד מראה שהוא חדשני וגם מודרני. ניתן לומר בצורה חד משמעית שקרניזים דקורטיביים מתאימים אל כל אזור שיש בכל חלל בבית, גם אם מדובר על חזיתות של הבית וגם אם מדובר בחללים פנימיים וכן, הם מוסיפים הרבה מאוד עניין ואלמנטים עיצוביים אשר ישדרגו את החלל של הבית שלכם בצורה פשוט מדהימה שאתם לא תאמינו.

קרניזים מחומרים שונים

בעידן המודרני שבו אנחנו חיים היום, אפשר לייצר שלל קרניזים בעזרת שלל רחב של חומרי גלם שונים לדוגמא, קרניז עץ, קרניז מעץ אשר משמש ברוב המקרים בתור פריט למטרות של עיצוב פנים בגלל מזג האוויר אשר משתנה בישראל שיכול לגרום להתפשטות והתכווצות של החומר כמובן ובגלל זה מאוד לא מומלץ ליישם את הקרניז מעץ בהתקנות חוץ.

• קרניז בטון – באמצעות חיתוך קלקר אשר מתבצע בתוך מכונת להט, אפשר לחתוך את הצורה שאתם צריכים, בגלל שהצורה של הקרניז לא רצויה בכלל ומתבצע שימוש תכיף בנגטיב. חשוב מאוד לציין שהחלק שנוצר בגלל החיתוך של הקרניז מונח לפני היציקה במקום הייעודי שלו.

• קרניז אבן – קרניז אבן זה בעצם קרניז מקורי שמשמש עד היום בתור חומר שנועד לשחזור בתים וכן גם למטרות שונות של שימור של מספר בתי יוקרה. על המידה של האיכות שלו והעיצוב המרשים שלו אין שום ויכוח, אבל באותה הנשימה חשוב מאוד לציין כי החסרונות שלו כלל לא קטנים והם באים לידי ביטוי באמצעות התקנה וייצור שהם ארוכים ומורכבים במיוחד.

• קרניז דורופולימר – מיותר מאוד לציין שפולימר מהווה את אחד המרכיבים הכי עיקריים שיש בחומר הגלם פלסטיק, וככה גם הקרניז דורופולימר. זה בכלל שמדובר על קרניז אשר מתלווה אל הנראות וההרגשה הזהים לחומר הפלסטיק בדחיסות שהיא גבוהה במיוחד. על כן, קרניז דורופולימר הוא בעצם קרניז שמשתמש לאותם שימושים תכופים של קלרלר ופוליאוריטן.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

קבלו את החדשות האחרונות

הירשמו לניוזלטר שלנו!

דילוג לתוכן