עוברים לגור בעיר? הכירו את זוגות האופניים הטובים ביותר לרכיבה בעיר

תוכן עניינים
חן יעקוב

חן יעקוב, עורך תוכן ראשי.

רכיבה על אופניים בעיר היא דרך מצוינת להתנייד ולהישאר בכושר. אבל לא כל האופניים נוצרו שווים, וחלקם מתאימים יותר לרכיבה בסביבות עירוניות. להלן כמה מסוגי האופניים הטובים ביותר לרכיבה בעיר:

אופניים היברידיים – אופניים היברידיים משלבים אלמנטים מאופני הרים וגם מאופני כביש כדי ליצור אופניים רב-תכליתיים שיכולים להתמודד כמעט עם כל שטח שאתה נתקל בו בזמן הרכיבה בעיר. הם בדרך כלל קלים, נוחים, קלים לתחזוקה ובמחיר סביר.

אופניים מתקפלים – אופניים מתקפלים מציעים שילוב נהדר של נוחות וניידות מה שהופך אותם למושלמים עבור רוכבים שצריכים לקפל את האופניים שלהם ולסחוב אותם איתם בתחבורה ציבורית או באחסון בחללים קטנים בבית או בעבודה.

אופניים חשמליים – אופניים חשמליים הופכים פופולריים יותר ויותר עבור מי שרוצה דרך מהירה יותר לחצות את העיר באופניים מבלי לדווש באותה עוצמה או להתיש את עצמם באותה מהירות. העזר הממונע עוזר לך לעמוד בקצב התנועה ולהגיע ליעד שלך מהר יותר, עם פחות מאמץ שנדרש ממך!

אופני טנדם – אופני טנדם הם אופציה מצוינת אם אתם מתכננים לרכוב על אופניים עם מישהו אחר מכיוון שהם יכולים להכיל שני אנשים בו זמנית! יש לו כוח פי שניים כך שתוכלו לשייט בכבישים צפופים במהירות ובקלות תוך שיתוף בחוויה יחד.

אופני מטען – ידועים גם בתור אופני שירות, לאופני מטען יש הרבה מקום לשאת מצרכים, חבילות, מזוודות או כל דבר אחר שתזדקק להם במהלך הנסיעה שלך ברחבי העיר!

האם מומלץ לרכוב על אופניים בעיר?

בעיר, נהיגה ברכב אינה מומלצת שכן יש לה כמה חסרונות בולטים, ואין בה יתרונות. ראשית, הנהיגה עם רכב תהיה הרבה יותר ממושכת מנסיעה ישירה וללא עיקופים שמאפשרים האופניים. מעבר לכמות הזמן הנדרשת, נהיגה עם רכב גם מחייבת אותנו למצוא חניה, לשלם עליה, ולבזבז זמן על החיפוש – סיטואציה לא נוחה בלבד שעם אופניים לא נצטרך להתמודד אתה כלל, ומעבר לכך, רכיבה על אופניים עדיפה כי היא פשוט פעילות ספורטיבית מעולה ובריאה, כזו שגם תורמת לסביבה והופכת את העולם שלנו לירוק ונקי יותר לעומת נהיגה באוטו.

איזה זוגות אופניים טובים לרכיבה בעיר?

בניגוד לאופני הרים וכביש, אופני עיר יהיו בעלי מאפיינים ייחודיים ומומלצים לרכיבה בעיר, וכדאי לרכוש אופני עיר שיעמדו בקריטריונים האלה בהתאם:

  • כיסא או משענת זקופים יחסית – שיתאימו לנסיעה האיטית והעמוסה של העיר ויהיו בזווית שתתאים ותאפשר לכם לראות את כל העוברים והשווים ותנאי הדרך.
  • קיפול נוח – מאחר ואופני עיר הם כאלה שנרצה לשנע בעיר ואף לעיתים להכניס אותם לרכבת או לאוטובוס, כדאי להתכוונן לאופניים שיכולות להתקפל או להיות בגודל שיאפשר כניסה נוחה שלהם לרכב.
  • סל נשיאה – כשאנו בעיר, רבות נרצה לשים את התיק לשנו, את הקניות שעשינו, את הפרחים שקנינו ליום שישי – בסל נשיאה נוח ומיועד, וזה חשוב עבור אופניים עירוניות.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

קבלו את החדשות האחרונות

הירשמו לניוזלטר שלנו!

דילוג לתוכן