סקולפטרה או רדיאס כל מה שצריך לדעת

תוכן עניינים
חן יעקוב

חן יעקוב, עורך תוכן ראשי.

סקולפטרה

מה זה סקולפטרה?

סקולפטרה היא חומר מילוי מתקדם המעודד ייצור קולגן טבעי בעור. בניגוד לחומרי מילוי אחרים, סקולפטרה אינו מטפל רק בנפח שאבד כתוצאה מגיל, אלא תורם משמעותית גם לאיכות העור וליצירת קולגן ואלסטין.

איך סקולפטרה עובדת?

סקולפטרה היא חומצה פולילקטית (פולימר) חסרת נפח שמזריקים לעור. היא מתפרקת בגוף באופן הדרגתי לאורך הזמן, ובמהלך ההתפרקות שלה הסקולפטרה מעודדת את הגוף לייצר קולגן טבעי. הקולגן שנוצר מספק בסיס מבני המשקם את מראה העור ע"י שיפור בנפח העור ובכך מעלים קמטים וקפלים עמוקים. הטיפול מתבצע בסדרה של הזרקות שכמה שבועות מפרידים בין טיפול לטיפול כמות הטיפולים משתנה בהתאם למטופלת.

למי מתאים הטיפול?

הטיפול בסקולפטרה מתאים למי שמעוניין בשיפור הדרגתי טבעי ומאוזן במראה הפנים. הטיפול מתאים לנשים בכל גיל, החל מגיל 25, כאשר מתחילים להופיע סימני הזדקנות ראשונים, ועד גיל 70, כאשר תהליך ההזדקנות מתקדם יותר.

מתי אראה את התוצאות?

התוצאה של הטיפול בסקולפטרה הדרגתית. היא מופיעה החל מ 6 עד 8 שבועות לאחר הטיפול וממשיכה להתפתח במך כמה חודשים לאחר מכן עד לתוצאה טבעית של עור בריא יותר ומראה צעיר יותר של אזורי הטיפול.

האם סקולפטרה בטיחותי?

טיפול הסקולפטרה מאושר ע"י ה- FDA בארה"ב ונמצא בשימוש בעולם למעלה מ- 20 שנה, כך שאפשר להיות רגועים לגבי בטיחות הטיפול. תופעות הלוואי של הזרקת סקולפטרה דומות לאלו הנלוות להזרקת חומרי מילוי כגון חומצה היאלורונית ודריאס, וכוללות נפיחות, שטפי דם וכאב מקומי.

רדיאס

רדיאס הוא חומר מילוי על בסיס קלציום הידרוקסיל אפטיט (CaHA) המעודד ייצור קולגן טבעי בעור. החומר הזה מתפרק בגוף באופן הדרגתי לאורך זמן, ובמהלך ההתפרקות שלו הוא מעודד את הגוף לייצר קולגן חדש. הקולגן שנוצר מספק בסיס מבני המשקם את מראה העור ע"י שיפור בנפח, מיצוק והחלקת קמטים.

מה ההבדל בין סקולפטרה לרדיאס?

שניהם נחשבים כבוסטרים (מעודדי ייצור קולגן). בשעה שהאפקט של רדיאס יותר מהיר ונימשך בערך כשנה וחצי, הסקולפטרה תעניק יותר קולגן (פי שתיים מרדיאס) . האפקט נבנה באיטיות ובהדרגה ומעניק מראה מאוד טבעי לאורך זמן.

יתרונות של רדיאס:

  • יעיל לטיפול בקמטים עמוקים, בייחוד בקמטים באזורים כמו סביב העיניים, הפה והמצח.
  • מחזיק מעמד זמן רב יחסית, עד שנה וחצי.
  • בטוח לשימוש, עם תופעות לוואי קלות יחסית.

חסרונות של רדיאס:

  • עלול לגרום לתופעות לוואי מקומיות, כגון נפיחות, שטפי דם וכאב.
  • עלול לגרום לגוון עור לא אחיד באזורים בהם מוזרק.

למי מתאים הטיפול ברדיאס?

הטיפול ברדיאס מתאים למי שמעוניינת בשיפור מראה העור, לרבות מיצוק, הסרת קמטים והוספת נפח. הטיפול מתאים לנשים בכל גיל, החל מגיל 25, כאשר מתחילים להופיע סימני הזדקנות ראשונים, ועד גיל 70, כאשר תהליך ההזדקנות מתקדם יותר.

כיצד מתבצע הטיפול ברדיאס?

לאחר מריחת משחת הרדמה וניקוי האזור, מוזרק החומר מתחת לעור, הטיפול מורכב מסדרת טיפולים בהתאם למטופלת ולאזור הטיפול.

מתי אראה את התוצאות?

התוצאות של הטיפול ברדיאס מופיעות באופן מיידי, אך הן משתפרות עם הזמן. התוצאות הסופיות נראות לרוב לאחר כחודשיים.

לסיכום

סקולפטרה ורדיאס הם שני חומרי מילוי המעודדים ייצור קולגן טבעי בעור. ושניהם יעילים לטיפול בקמטים עמוקים, אך יש ביניהם כמה הבדלים חשובים:

  • סקולפטרה היא חומר מילוי על בסיס חומצה פולילקטית, והיא מתפרקת בגוף באופן הדרגתי לאורך זמן. התוצאות של הטיפול בסקולפטרה מופיעות באופן הדרגתי, והן נשמרות לתקופה ארוכה יותר מרדיאס, עד שנתיים ואף יותר.
  • רדיאס הוא חומר מילוי על בסיס קלציום הידרוקסיל אפטיט, והוא מתפרק בגוף באופן מהיר יותר מסקולפטרה. התוצאות של הטיפול ברדיאס מופיעות באופן מיידי, והן נשמרות לתקופה קצרה יותר מסקולפטרה, עד שנה וחצי.

לכן, הבחירה בין סקולפטרה לרדיאס תלויה בהעדפות האישיות של המטופלת:

  • אם המטופלת מעדיפה תוצאות טבעיות ומתמשכות, סקולפטרה היא הבחירה המומלצת.
  • אם המטופלת מעדיפה תוצאות מיידיות, רדיאס היא הבחירה המומלצת.

כמו כן, חשוב להתייעץ עם רופא מוסמך לפני כל טיפול בסקולפטרה או ברדיאס, כדי לוודא שהטיפול מתאים לצרכים האישיים שלך.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

קבלו את החדשות האחרונות

הירשמו לניוזלטר שלנו!

דילוג לתוכן