מופעי קרקס ישראלים מעלים להילוך גבוהה

מה יש בו בקרקס שמצליח לייצר אצלנו תחושה של משהו קסום ומיוחד? איך מכל אומנויות הבמה הקרקס לעולם לא התמסד ומצליח לשרוד את כל שינויי הזמנים והתקופות. איך הליצן מאופר בכבדות מייצג עבורנו סוג של בידור טהור. הקרקס מסמל לנו משהו משמח מצד אחד אך משהו חולף, נודד שאין לו אחיזה בקרקע ואולי זה סוד קיסמו הפנטזיונרי. ואם כל זאת מעניין לראות איך בישראל מופעי הקרקס מעלים הילוך ולא מתביישים להגיע משולי המיינסטרים היישר לקדמת הבמה.

למה קרקס? 

 איך הפכה אומנות הקרקס בישראל לחוויה חושית המשלבת מגוון של אומנויות, מיכולות אקרובטיות דרך היכולת להצחיק ועד לשליטה במכשירים מיוחדים?  קשה לשים את האצבע למה דווקא קרקס, הנה כמה סיבות:

  • הילת הקסם שיש לקרקס עוד מהסרטים והספרים שצרובים לכולנו באיזו תיקיה נסתרת בזיכרון, הקרקס ינסה לתת לנו חוויה מעולם שלא קיים אצלנו, חוויות מעולם של נוודים מקצועיים שהיום אנחנו זוכים להנות מכישוריהם.
  • אין גיל לקרקס, נדמה שבמופע הקרקס האמירה של גיל שלוש עד מאה מתאימה, כל אחד יכול למצוא את עצמו נשבה בקסם המיוחד של המופע הזה.
  • פשוט להנות, מופע הקרקס פשוט מאפשר לנו הנאה טהורה, מבלי להכיר את הרקע, לא צריך להכיר את השירים, או את סיפור  העלילה, הקרקס פשוט מייצר בידור טהור.

קרקס ישראלי? 

אמני הקרקס בישראל אוהבים את החיים שלהם, בתוך הג'ונגל הישראלי, מגיע גם לנו קרקס אמיתי ולא רק זה של המציאות שעוטפת אותנו. אמני הקרקס הם אנשים ונשים המחוברים לעצמם, לעולם שבו אנו חיים ובעיקר לאורחים שבאו לראות אותם. בשונה מאוהלי הקרקס המסורתיים יש להם אולמות ואת תפקיד החיות שהיו ואינם עוד בקרקס ממלאים מגוון של בעלי מקצוע נפלאים, ישראלים שמייצרים קרקס מיוחד שבו הליצן מחליק על בננה בעברית.

לסיום  

מופע קרקס בנוי על עקרונות דומים בכל העולם, וכמה נפלאה התחושה להנות ממנו בעברית, אמני הקרקס הישראלי ישמחו לארח אתכם בביתם או בהופעות מיוחדות, ושם תוכלו ליהנות מהופעה שמשלבת בין אמנות ישנה לרעיונות חדשניים.

שתפו עם חברים

תגובות:

המלצת העורך

תוכן עניינים

קבלו חדשות בזמן אמת

קבלו את החדשות האחרונות

הירשמו לניוזלטר שלנו!