מהו פרפור פרוזדורים ואיך מטפלים בזה?

תוכן עניינים
חן יעקוב

חן יעקוב, עורך תוכן ראשי.

ישנם הרבה מצבים רפואיים שונים שאנשים אינם מכירים, והדרך לשמירה את הבריאות שלנו מתחילה מידע, הבנה, מחקר. פרפור פרוזדורים נשמע משונה או מוזר לחלקיכם, אך זהו מצב רפואי מסוכן שחשוב להכיר ולדעת מה אמורים לעשות במצב כזה.

מהו פרפור פרוזדורים

מצב של פרפור פרוזדורים, קשור בהפרעה בקצב הלב, ועלול לעלות את הסיכון שיהיו קרישי דם בלב. ישנם כל מיני טיפולים בפרפור פרוזדורים, אשר יכולים להאט או להסדיר אפילו את קצב הלב למצב מיטבי. בנוסף, ישנם טיפולי מניעה, אשר יכולים למנוע את ההיווצרות של קרישי הדם האלו, מה שמוביל להפחתת הסיכון לשבץ מוחי.

איך מטפלים בפרפור פרוזדורים

המצב הזה מטופל באמצעים רבים, כמו שינוי באורח החיים, לקיחת תרופות מתאימות, הליכים רפואיים שונים וניתוחים. המטרה של אמצעים אלו היא להאט את קצב הלב ולהחסיר אותו לקצב לב סדיר. ניתן גם לקבל טיפול כשאתם במצב סיכון גבוה לפרפור פרוזדורים, כמו מצב של לחץ דם גבוה או רמות כולסטרול גבוהות.

קצת על המענה טיפולי

  • שינויים באורח החיים – הרופא עשוי להמליץ לכם להתחיל להנחיל שינויים בשגרה שלכם, בכדי לשפר את המצב הבריאותי של הלב שלכם. השינויים שבדרך כלל ימליצו לכם עליהם, הם שינויי תזונה כמו צריכה מופחתת של מלח להפחתת לחץ דם, הקפדה על פעילות גופנית, הפחת בצריכה של אלכוהול, הפסקת עישון ומציאת דרכים להרגעת לחצים.
  • טיפולים תרופתיים – ישנם כל מיני תרופות שתוכלו לקחת שיתרמו לשמירה את קצב הלב ומניעה של פרפור פרוזדורים או טיפול במצב זה. כמו נוגדי קרישה למניעת קרישי הדם, נוגדי טסיות, תרפות לשליטה בקצב הלב ועוד.
  • הליכים רפואיים וניתוחים – במצב ששינויי אורח חיים ולקיחת תרופות אינה משפרת את המצב של פרפור פרוזדורים, יכול להיות שתצטרכו לעבור להליכים רפואיים לטיפול מתקדם יותר. מדובר בהליכים כמו צריבה על ידי צנתר, קוצב לב, צריכה בניתוח ועוד.

תתייעצו עם רופא

אם אתם לא מבינים לגמרי את העניין, זקוקים לעוד מידע בשביל להחליט אם להתחיל טיפולי מניעה או מעבר לכך, חשוב מאוד שתוכלו לשאול את הרופא שלכם שאלות. שיחה בה תקבלו מענה לכל השאלות שלכם, תוכל לעזור לכם להבין יותר מה האפשרויות שלכם ולהרגיע אתכם לקראת קבלת החלטות בנושא או לקראת הטיפולים שאולי תצטרכו לעבור.

 

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

קבלו את החדשות האחרונות

הירשמו לניוזלטר שלנו!

דילוג לתוכן