למה הגוף שלנו כואב יותר בחורף?

תוכן עניינים
חן יעקוב

חן יעקוב, עורך תוכן ראשי.

בחורף ישנה נטייה במיוחד בקרב אנשים מבוגרים לסבול מכאבי ברכיים, גב, שרירים ומפרקים נוספים. הכאבים יכולים להיות קשים יותר או פחות באופן אינדיבידואלי מאחר והקור משפיע על כל אחד אחרת. הנה הסיבות לכאבים בחורף וכיצד מתמודדים איתם.

רמת הכאבים בגוף משתנה מאדם לאדם מאחר שהטמפרטורה הנמוכה בחוץ והלחץ האטמוספרי משפיעים באופן שונה על כל אחד. אך אל דאגה – יש פתרון!

מדוע הגוף כואב בחורף?

ככל שהטמפרטורות נמוכות יותר הקור מכווץ את רקמת השריר באזורים בהן נמצאות הרקמות הרכות. הכיווץ גורם לנוקשות השרירים. כלומר, הכאבים נוצרים מהתכווצות השריר וכתוצאה מכך חוסר אספקת דם לאזור גורם לנוקשות שלו. אז הכאבים חזקים אף יותר.

כיצד תתמודדו עם הכאבים?

בחורף תצטרכו לשמור על חום גופכם כמה שיותר במיוחד אם אתם סובלים מקור וכאבים בגוף. ההמלצה שלנו היא להשתמש בפרטי לבוש כמו: ביגוד תרמי, צעיפים, כפפות, גרביים טובות ועוד. חשוב לעטוף את הברכיים היטב בגרביונים חמים מאחר והם מקור לכאבים גדולים יותר. כשאתם בבית הדליקו את החימום, עשו אמבטיות חמות והמריצו את הדם בגוף בעזרת עיסוי ופעילות גופנית. שחייה בבריכה מחוממת ותרגילי מתיחות מצוינים לשם כך. גם מבחינה תזונתית הקפידו על שתייה תה עם ג'ינג'ר וקינמון ומרקים. אולי השיטה הטובה ביותר להתמודד עם כאבי שרירים היא להיעזר בעיסוי מקצועי אחת לשבוע או שבועיים – דרך הטיפול הזאת תבטיח שתעברו את החורף הקרוב ללא כאבים מיותרים!

 

שמעתם כבר על ג'סטין?>>justin.co.il

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

קבלו את החדשות האחרונות

הירשמו לניוזלטר שלנו!

דילוג לתוכן