אולטרסאונד צוואר – הגילויים בעקבות הבדיקה

תוכן עניינים
חן יעקוב

חן יעקוב, עורך תוכן ראשי.

אולטרסאונד היא בדיקה נפוצה שמטרתה לבצע אבחון מקיף מסיבות שונות. אנו מכירים את הבדיקה הזאת בעיקר בהקשר של הריון ולידה, אך ניתן ליישם אותה במקרים אחרים. הבדיקה מאפשרת לרופא לראות מה קורה מתחת לפני השטח, באזורים שלא נמצאים בבקרה. אחת מבדיקות האולטרסאונד הנפוצות היא בדיקת אולטרסאונד צוואר. מה זה בדיוק הבדיקה הזאת ומתי ניתן לגלות בעקבותיה? ריכזנו בשבילכם את כל המידע במקום אחד. כך תוכלו להעלים את סימני השאלה ולהפוך אותם לסימני קריאה חד משמעיים. לא תרצו להגיע למצב שבו רב הנסתר על הגלוי בהקשר של הבדיקה.

באילו מקרים נדרש לעשות אולטרסאונד צוואר?

הצוואר הוא אחד מהאיברים החשובים בגופנו, אך בו בזמן מדובר על איבר רגיש. מספיקה פגיעה קטנה שתעמיד אתכם במצב שבו לא תוכלו לבצע פעולות שוטפות. מרגישים כאבים בצוואר? יכול להיות שיהיה עליכם לבצע בדיקת אולטרסאונד צוואר. הבדיקה נועדה כדי לאבחן את המצב של הצוואר בהתאם לדיווחים מצידו של המטופל. לרוב הפנייה לבדיקה הזאת תעשה אחרי שהמטופל סיפר על מגבלות בתזוזת הצוואר וכאבים. הבדיקה מאפשרת לראות מה בדיוק קורה מתחת לפני השטח, ולא להתבסס רק על מה שהמטופל אמור. לעיתים יהיה פער בין מה שהמטופל מספר לבין מה שקורה הלכה למעשה.

כמה זמן נמשכת הבדיקה ומהן המגבלות אחריה?

נתחיל בחדשות הטובות, אחרי בדיקת אולטרסאונד צוואר יהיה ניתן לחזור לשגרה מלאה. כלומר הכאבים עדיין יישארו כפי שהיו, אך תוכלו להמשיך בתוכניות כפי שתכננתם אותן. לא תצטרכו להגיע למצב שבו יהיה עליכם לשבש את התוכניות בגלל הבדיקה עצמה. בנוסף הבדיקה עצמה היא לא בדיקה ארוכה, כל זאת בתנאי שהתור לא ארוך. בדיקת אולטרסאונד צוואר נמשכת כחצי שעה בלבד, לעיתים היא יכול להימשך קצת יותר. אך נדיר שבדיקה מהסוג הזה נמשכת מעל לשעה כי לרוב מקבלים את הממצאים במהרה. כמו שאמרנו עם סיום הבדיקה תוכלו לחזור לפעולה הרצויה.

מה ניתן לגלות בעקבות בדיקת אולטרסאונד צוואר?

האמת היא שהגילויים בעקבות הבדיקה יכולים להיות גילויים חשובים במיוחד. אנו מדברים על גילויים שיכולים לספר מה קורה מתחת לפני השטח בתוך הצוואר. ניתן יהיה לאבחן את זרימת הדם בעורקים החשובים בצוואר, ולבדוק האם ישנם גידולים. את כל הממצאים האלה יהיה ניתן לראות בזכות הבדיקה הפשוטה הזאת. אם יש בעיות המחייבות מענה מידיי, יהיה ניתן לאתר את מרביתן באמצעות הבדיקה הזאת. מהסיבה הזאת הבדיקה הפכה להיות לבדיקה שמשתמשים בה רופאים רבים מסיבות שונות. כל אחד רוצה להוריד את מפלס הלחץ כדי שיהיה ניתן להמשיך בשגרת החיים הרגילה.

האם בדיקת אולטרסאונד צוואר כואבת?

החשש העיקרי מפני הבדיקה הוא חשש מובן, בכל זאת מדובר על פעולה שאינכם מכירים אותה. אנו כאן על מנת להרגיע אתכם לפני שתבצעו את הבדיקה עצמה. בדיקת אולטרסאונד צוואר היא לא בדיקה כואבת, גם אם היא נראית לכם כואבת ממבט ראשוני. המכשיר עצמו מועבר על הצוואר באופן חיצוני, לא נעשה שימוש בפעולה כירורגית. הכאב היחיד שילווה אתכם לאורך הבדיקה הוא הכאב של הצוואר כתוצאה מהתסמינים השונים. מעבר לכאב המוכר לכם, לא יהיה כאב נוסף שיעסיק אתכם בזמן הבדיקה עצמה. הרופא עצמו גם יהיה מאוד זהיר כאשר הוא נוגע בצוואר על מנת לא להגביר את הכאב. אין סיבה שלא תעשו את הבדיקה רק בגלל שאתם חוששים שהיא תהיה כואבת. הבדיקה נעשית במהירות, לרוב בכלל לא תרגישו כי הרופא עשה משהו מיוחד.

Faceless female sonographer examing neck. Healthcare worker doing ultrasound scanning

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

קבלו את החדשות האחרונות

הירשמו לניוזלטר שלנו!

דילוג לתוכן